Причиною зайвої ваги можуть бути проблеми з хребтом.

Давно не новина, що від стану нашої спини залежить благополуччя всього організму. Ще легендарний лікар Гіппократ говорив: «Якщо захворів – спочатку зверни увагу на хребет». А древні слов’яни не без пафосу, але цілком справедливо іменували хребет «деревом життя».

Таємні зв’язки

Здавалося б, у чому зв’язок між «хребетних неполадки» і зайвою вагою? Якщо не мати на увазі лежачих спінальних хворих, то на перший погляд – абсолютно ніякої. Але на практиці зміни в положенні хребта позначається на стані всього організму. Зокрема – на роботі екдокрінной системи і на якості обміну речовин.

У школі всі вчили, що від спинного мозку до внутрішніх органів тягнуться нервові закінчення, за якими курсують нервові імпульси. Якщо хребет довгий час знаходиться в неправильному положенні, нерви (а разом з ними і кровоносні судини) защемляются, що погіршує провідність. А багато нервові волокна (як підрахували анатоми, в середньому 60000 одиниць на протязі життя) не витримують тривалого стану “пригніченості” і просто гинуть.

Організм реагує на “зіпсований телефон” однозначним чином: погана іннервація – погана регуляція. Отримуй у подарунок строкатий букет …

Ваш маленький затишний квітник

Через проблеми зі спиною можуть виникати такі прокльони роду людського як варикоз, целюліт і вугри та інші «приємності».Хребет і зайва вага: чи є зв'язок?

Помічали, скільки людей страждають від підвищеного артеріального тиску, п’ють таблетки і не п’ють воду (навіть якщо хочеться)? А між тим статистика показує: у 40-50% гіпертоніків тиск нормалізується після корекції шийного та грудного відділів хребта.

Неполадки в різних відділах хребта можуть викликати головні болі, ендокринні порушення, проблеми з дихальної, травної, сечостатевої та серцево-судинною системами, хвороби нирок (і це далеко не все!). А якщо додати до цього загальну слабкість, стомлюваність, болі і порушення рухливості в руках, ногах і самої спині …

Навіть з одним «квіткою» з цього букета хвороб життя не в свято. Тут вже не до занять спортом і не до турботи про фігуру! Сил ледь вистачає на те, щоб сяк підняти себе на роботу, пережити день, доповзти додому, проковтнути сумовитий напівфабрикат і звалитися в ліжко.

Хвороби, що сприяють появі зайвої ваги

Крім хронічного поїдання картоплі фрі під гіпнозом телевізора причиною виникнення зайвих кілограмів можуть послужити різні захворювання.

  • Порушення в роботі гіпофіза-«головного» по ендокринній системі (він виробляє гормони, що впливають, крім усього іншого, на обмін речовин). Гіпофіз пов’язаний з 1-м шийним хребцем.
  • Порушення функцій щитовидної залози-дуже важливого органу, який контролює діяльність багатьох органів і систем органіма. Неполадки зі щитовидною залозою можуть розвинутися через защемлення нервів в районі 7-го шийного хребця.
  • Проблеми з підшлунковою залозою (відповідність – 7-й грудний хребець). За однією з дієтологічних гіпотез, в основі всіх видів ожиріння лежить гіперінсулінізм – надлишкове вироблення інсуліну підшлунковою залозою, через що хворі постійно відчувають голод і змушені часто є.
  • Хвороби нирок (10-11-й хребці грудного відділу) або порушення серцевої діяльності (2-й хребець грудного) можуть провокувати сильні набряки, додають не один кілограм.
  • Захворювання лімфатичної системи (12-й грудний хребець) можуть викликати порушення тканинного обміну.