Великомасштабне американське дослідження визначило найкращий вік, у якому слід кинути курити, щоб уникнути ризику смерті. Зробити це потрібно до 35 років.

Велике за кількістю учасників дослідження показало, що якщо курці відмовляються від своєї шкідливої ​​звички до 35 років, то протягом тривалого часу у них спостерігається такий самий рівень смертності, як і у тих, хто ніколи не курив.

А ось у тих, хто кинув палити в пізнішому віці, хоч і відзначалися значні переваги, але рівень смертності був вищим, порівняно з тими, хто відмовився від шкідливої ​​звички до 35.

Наприклад, якщо люди кидали палити у віці від 35 до 44, то їхній рівень смертей був на 21% вищим, ніж у тих, хто ніколи не курив.

А у тих, хто відмовлявся від куріння віком від 45 до 54, показник смертності від усіх причин був на 47% вищим. Куріння однозначно збільшувало ризик смертності у чоловіків та жінок з різних расових та етнічних груп.

Це вже третє велике дослідження, яке показує, що 35 років – оптимальний вік для відмови від куріння, і особливо для тих, хто почав захоплюватися сигаретами у молодому віці. Взагалі, чим раніше курець покине, тим краще для його здоров’я.