ГоловнаНовини Здоров'яНазвано найнебезпечніші місця скупчення коронавірусу в місті

Названо найнебезпечніші місця скупчення коронавірусу в місті

Деякі місця для жителів міст можуть бути особливо небезпечними, так як в них накопичуються частинки вірусів. Про це розповіла вчений з США, біолог Анча Баранова.

Ліфт

Доктор біологічних наук, професор з Університету Джорджа Мейсона Анча Баранова назвала найнебезпечніші місця скупчення вірусів у місті. За її словами, висока загроза зараження коронавірусом нового типу існує в під’їздах і ліфтах багатоповерхових будинків.

Якщо людина входить в ліфт, яким до неї користувався носій інфекції COVID-19, ризик заразитися зростає в рази, наводить приклад професор. Причому зараження може статися навіть якщо хворий побував в кабінці ліфта за 30 хвилин до цього, оскільки повітря там стояче і вірус нікуди не витягується

Читайте також:  За станом стоп можна визначити небезпечні захворювання

“Зайшли ви, ліфт почав рухатися, і хмара з суспензією вірусних частинок спустилася, ви пройшли через неї”, – розповіла вчений, як може статися зараження.

Під’їзд в цілому, вважає біолог, також відноситься до числа найнебезпечніших місць в місті, тому що там маленький обсяг повітря, і скупчення вірусних частинок в ньому виявляється дуже щільним. Великі приміщення в цьому плані безпечніші – наприклад, магазини, де повітря не концентрується так сильно, як в під’їзді, і до того ж працюють витяжки.

Також дуже низький ризик зараження на вулиці, де завдяки повітряним потокам мікрочастинки вологи з коронавірусом швидко висихають і розсіюються. У свою чергу, громадський транспорт являє собою певну загрозу; в ньому ймовірність зараження досить висока, оскільки свіжого повітря мало, а людей, навпаки, багато.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News