Продовжуємо розбирати тему даремних і спірних аналізів і досліджень в медицині.

Кортизол натщесерце з метою визначення гіперкортицизму

Дорогі мої, якщо ви здали кортизол натщесерце без попереднього випивання 2 таблеток о 23:00, а лікар охає і ахає, що кортизол такий високий – БІЖІТЬ від такого лікаря! Кортизол дуже нестабільний і дивляться його лише в рамках тесту. Підвищений кортизол просто так ні про що не говорить. Та й здавати його не потрібно, якщо у вас немає специфічних симптомів, які діагностує ТІЛЬКИ лікар

Аналіз на дисбактеріоз

Тут все зрозуміло, сподіваюся. При цьому сюди відноситься будь-який метод: і кал, і біопсія кишечника (і такі приходили). Бактерій тисячі, окремо взяте місце зі списком 50 бактерій нам ні про що не говорить.

МРТ при звичайному болю в спині

У кого з нас не боліла шия або поперек? Є випадки, коли може знадобитися МРТ, але в 90% – це марна річ, адже біль в спині лікується НПЗЗ.

Антитіла до тиреоглобуліну

Бачу здорових людей, яким призначають просто “подивитися” разом з ТТГ. Їх доцільно дивитися:

  • після видалення щитовидної залози з приводу раку;
  • при плануванні вагітності мають місце і контроль антитіл до ТПО і до ТГ;
  • при постановці діагнозу аутоімунний тиреоїдит, але я НЕ дивлюся. Чому? Тому що якщо є гіпотиреоз, то його треба компенсувати, а якщо немає, то не так важливо подивитися всі ці антитіла.

І якщо підвищені – боятися теж не потрібно, вплинути на них ми не можемо.

Йод в сечі

А давайте подивимося йод в сечі, щоб дізнатися, чи достатньо вам його? НІ! Не треба його дивитися! Йодовану сіль можна всім, а препарати призначаються індивідуально. Для цього не треба знати, скільки у вас йоду. Цей метод актуальний лише в наукових дослідженнях.

Авторка: Албіна Коміссарова
Джерело: Обозреватель