Наукові фахівці з англійського Манчестера заявили про те, що в деяких випадках відсутність роботи краще для здоров’я, ніж її наявність. До такого висновку вони прийшли, підвівши підсумки експерименту, в ході якого вчені протягом кількох років вели спостереження за 1000 добровольців.

Автори проекту, співробітники Манчестерського університету, заявили, зокрема, що найгірший вплив на людину чинить низькооплачувана робота. Подібна робота підриває психічне здоров’я і виявляється таким сильним фактором стресу, яким не буває навіть безробіття, зазначили вони.

Вчені спостерігали за людьми у віці 35 – 75 років. В групу досліджуваних були відібрані ті, хто мав досвід втрати і тривалої відсутності роботи з подальшим працевлаштуванням.

«Люди, які влаштувалися на низькооплачувану роботу, мали найбільший рівень стресу, який перебільшував показники безробітних», – констатували дослідники, вивчивши показники здоров’я учасників після їх влаштування на роботу в різні компанії.

Раніше вчені з США висловлювалися про те, що робота є найсерйознішою загрозою для здоров’я в житті практично будь-якої людини, – через постійну зайнятість роботою і пов’язаних з нею переживань страждають як фізіологічне, так і душевний стан.

Також у проведених раніше дослідженнях виявлялася зв’язок між певними професіями і підвищеним ризиком розвитку залежностей (алкогольної, наркотичної), ожиріння і інсультів.

Джерело: MedikForum