На які характеристики занурювальних і стаціонарних блендерів треба звертати особливу увагу.

Що краще: занурювальний блендер або стаціонарний

Все залежить від ваших завдань.

Занурювальний блендер

 • Підходить для більшості побутових завдань.
 • Переваги: компактність, можна подрібнювати невеликі порції в будь-яких ємностях, безліч насадок.
 • Недоліки: потрібно тримати блендер в руках, при необережному використанні можна розбризкати продукти.

Такий блендер купують і використовують найчастіше, адже це реальна заміна кухонного комбайна. Подрібнювач, блендер, вінчик, насадка для пюре, вакуумний насос дозволяють робити фарш і тісто, пюре та смузі, молоти каву, дробити лід і робити купу інших речей. Пристрій зручно зберігати на невеликій кухні і перевозити з місця на місце.

Придбати занурювальний блендер фірми Braun за низькою ціною можна в інтернет магазині Denika – https://denika.ua/c/melkaya-bitovaya-tehnika/tehnika-dlya-kuhni/blenderi/braun

Стаціонарний блендер

Стаціонарний блендер

 • Підходить для приготування рідин, але може впоратися і з іншими завданнями.
 • Переваги: не вимагає вашої безпосередньої участі, продукти не розприскуються.
 • Недоліки: займає більше місця, можна готувати тільки великі порції.

Такий блендер ідеальний для любителів смузі, коктейлів і супів-пюре, адже, на відміну від зануровального, він не розбризкує рідини. Пристрій зручно використовувати часто, з дня у день, так як його не треба тримати в руках при подрібненні продуктів.

Як вибрати занурювальний блендер

1. Потужність

Це головний критерій. Потужність пристроїв варіюється від 140 до 2 000 Вт. Чим потужніший занурювальний блендер, тим швидше він обробляє продукти і менше гріється. Потужним блендером можна без праці колоти лід і робити м’ясний фарш.

Якщо ви збираєтеся подрібнювати в основному м’які продукти, вистачить потужності до 450 Вт. Якщо блендер потрібен для більшості побутових завдань, беріть більше ваттів.

Якщо вам потрібно часто використовувати блендер як м’ясорубки, колоти лід, горіхи або подрібнювати заморожені овочі, краще вибрати модель на 600-800 Вт.

Потужність 1 000 Вт і вище говорить про те, що блендер, швидше за все, професійний і може обробляти всі продукти. Але такий пристрій коштує в кілька разів дорожче.

2. Матеріал корпусу і елементів

Блендер

В першу чергу дивіться на матеріал, з якого зроблена основна насадка. Краще, якщо вона буде металевою. Це дозволить обробляти навіть дуже гарячі продукти і рідини, не боятися за збереження блендера при випадковому падінні і уникнути частих поломок. За металевою насадкою простіше доглядати, так як вона не вбирає запахи і не забарвлюється (наприклад, при подрібненні гарбуза).

Корпус блендера і інші насадки можуть бути пластиковими. Це не позначиться на функціональності пристрою. Зручно, якщо на пластиці будуть прогумовані вставки. Так блендер не буде вислизати з рук.

3. Швидкості і режими

Панель управління блендера

Занурювальний блендер може мати від 1 до 30 швидкостей. Чим більше швидкостей, тим точніше можна налаштувати швидкість обертання ножа, щоб уникнути розбризкування, добитися потрібного ступеня подрібнення і збити масу до певної консистенції.

Якщо ви хочете придбати надійний і простий пристрій, краще зупинитися на блендері з 1-2 швидкісними режимами. Він впорається з більшістю завдань. Якщо для вас важлива гнучка настройка швидкості, вибирайте пристрій з 5-8 швидкостями — їх цілком достатньо.

Занурювальні блендери мають ще два корисних режими. Турборежим дозволяє обертати ножі на максимальній швидкості. Його можна включати, наприклад, в кінці обробки продуктів, щоб домогтися однорідності.

Імпульсний режим не дає пристрою перегрітися при обробці твердих продуктів, наприклад льоду. У цьому режимі ножі обертаються швидше звичайного, але з невеликими перервами. При цьому швидкість регулюється силою натискання на кнопку.

4. Насадка

Насадки до блендера

Основні насадки і чаша погружного блендера

Зазвичай занурювальний блендер має три основні насадки: власне блендер, віночок для збивання і подрібнювач. Основною насадкою можна подрібнювати продукти в різних ємностях, віночком — збивати білки і замішувати тісто, а в подрібнювачі готувати фарш.

Більшості людей вистачає трьох стандартних насадок.

За допомогою насадки для пюре можна не збивати, а натирати картоплю на низькій швидкості, завдяки чому пюре виходить повітряним, а не клейким.

Ще одна корисна насадка — вакуумний насос. Вона дозволяє викачувати повітря з пакетів і пластикових контейнерів, щоб продукти довше зберігалися.

5. Тип живлення

Більшість занурювальних блендерів працюють від мережі і мають шнур довжиною до 1,5 м. Це перевірений і надійний варіант.

Якщо у вас велика кухня і кілька робочих поверхонь, вам буде зручніше з бездротовим блендером. Пристрій з акумулятором також стане в нагоді на дачі, коли ви готуєте на літній кухні, де немає розеток.

Недолік блендера з акумулятором — невеликий час роботи: близько 20-30 хвилин.

Як вибрати стаціонарний блендер

1. Потужність

Як вибрати блендер: щоб готувати смузі і супи, занадто потужний блендер не потрібен
Щоб готувати смузі і супи, занадто потужний блендер не потрібен

Потужність стаціонарних блендерів варіюється від 250 до 1 500 Вт.

Якщо ви готуєте в основному супи і смузі, вам вистачить 300-500 Вт. 600 Вт достатньо для виконання більшості завдань.

Якщо вам треба часто подрібнювати горіхи, заморожені ягоди і лід, краще вибрати блендер потужністю 750-900 Вт. Щоб замішувати тісто, стане в нагоді пристрій потужністю не менше 1 000 Вт.

2. Швидкості і режими

Стаціонарні блендери зазвичай мають від 1 до 20 швидкостей. Наявність різних швидкісних режимів — це зручно. На низькій швидкості можна отримати великі шматочки, а на високій домогтися консистенції пюре. Однак переплачувати за безліч швидкостей ні до чого.

Стаціонарний блендер з 2-4 швидкостями впорається з більшістю побутових завдань.

Якщо ви часто користуєтеся блендером і подрібнюєте різні продукти, вам знадобляться й інші режими: турбо і імпульсний. З першим ви отримаєте максимальну швидкість, а з другим уникнете перегріву пристрою.

3. Тип і матеріал ножів

Ножі блендера

Прямий ніж (ліворуч) гірше подрібнює продукти, ніж вигнутий (праворуч)

Стаціонарний блендер може мати один або два ножі. Чим більше ножів, тим швидше вийде подрібнити продукти.

За формою ножі бувають прямими і вигнутими. Останні перемішують продукти більш ретельно. Так що вибирайте саме їх, якщо вам часто потрібна буде однорідна маса.

Ножі з нержавіючої сталі не бояться корозії і прослужать не один рік.

4. Об’єм і матеріал чаші

Чим більше чаша, тим більше продуктів можна подрібнити за один раз. При виборі треба враховувати, що корисний об’єм менше номінального приблизно на 200-300 мл.

У чаші об’ємом 1,5-2 літри зручно готувати супи і напої для декількох осіб. Літрової чаші вистачить для приготування дитячого харчування.

Вибирайте чашу з широкою основою. Її зручніше мити.

Чаша може бути пластиковою, скляною або металевою.

Пластикові чаші легкі і зручні, а блендери з ними зазвичай дешевше інших. Якщо вам не потрібно часто подрібнювати гарячі продукти, можна вибрати такий глечик.

Скляна чаша більш зносостійка, не дряпається і дозволяє обробляти гарячі інгредієнти. Однак такий глечик легко розбити.

Чаша з металу не б’ється, не дряпається і дозволяє подрібнювати гаряче, проте коштує дорожче попередніх. Ще один мінус — непрозорість, що заважає спостерігати за процесом подрібнення.

5. Матеріал корпусу

Корпус виготовляють із пластику або металу. Пластиковий блендер дешевше і легше, проте не витримує сильних ударів. Блендер в металевому корпусі надійніший, але дорожчий.

Чек-лист покупця

 1. Однозначно сказати, який блендер краще — занурювальний або стаціонарний, — не можна. Вибирайте той, що підходить для ваших завдань.
 2. У стаціонарному блендері зручніше готувати великі обсяги рідин, але при зберіганні він займає багато місця.
 3. Занурювальний блендер компактніше і впорається з більшістю побутових завдань, так як дозволяє використовувати різні насадки.
 4. Чим потужніший пристрій, тим складніші завдання він зможе виконувати.
 5. Швидкісні режими дозволяють регулювати швидкість обертання ножів і домагатися однорідності маси.
 6. Матеріал корпусу не так важливий, як матеріал елементів. При виборі занурювального блендера звертайте увагу на основну насадку, а при виборі стаціонарного — на чашу.