Дослідження показало, що споживання продуктів і напоїв, багатих поліфенолами, асоціюється з більш високим захистом від зниження когнітивних функцій мозку.

Старіння не обмежується здоров’ям шкіри і волосся-воно також поширюється на м’язи, кістки і головний мозок. Згідно з новим дослідженням (його результати опублікував журнал Molecular Nutrition & Food Research), вживання деяких продуктів і напоїв здатне уповільнити старіння людського мозку. Вчені встановили, що їх присутність в раціоні корелює з низькою швидкістю погіршення когнітивних функцій, а також з більш ефективною і продуктивною роботою розуму.

Учасниками дослідження стали 842 людини, які не страждали деменцією. За ними 12 років велося спостереження. Також випробовувані проходили нейропсихологічні тести, що дозволяли вченим оцінити зміни когнітивних якостей, що відбуваються у людей з часом. Показники роботи мозку співвідносилися зі станом кишечника і метаболізмом учасників.

Читайте також:  Названі продукти та напої, які корисні проти поганого запаху тіла

Дослідниками було зроблено висновок про те, що споживання продуктів і напоїв, багатих поліфенолами, асоціюється з кращою захищеністю мозку від процесів старіння, що сприяють його когнітивної деградації.

Зокрема, вчені назвали наступні продукти і напої:

  • Гриби.
  • Червоне вино (в дуже помірній кількості).
  • Кава.
  • Какао.
  • Темний шоколад

За словами дослідників, поліфенольні речовини, що містяться в них, захищають нейронні клітини від руйнівної дії окисного стресу. Крім того, поліфеноли сприятливо позначаються на стані кишкового мікробіома, що також є важливим фактором для забезпечення хорошого здоров’я мозку.

Джерело: Eat This, Not That!