Діабет 2 типу є результатом неправильного виробництва інсуліну. Основна роль інсуліну-гормону, що секретується підшлунковою залозою, – регулювати рівень цукру в крові. Організму необхідний здоровий баланс, але без регулюючого механізму інсуліну рівень цукру в крові може піднятися до небезпечного рівня.

На щастя, поліпшення дієти може зупинити цей процес, тому що деякі продукти уповільнюють швидкість підвищення рівня цукру в крові. Зворотне також вірно. Певні продукти, а саме вуглеводи, відносно швидко розщеплюються на глюкозу в крові. Це може викликати різкий стрибок рівня цукру в крові.

Також має значення час вашого режиму харчування, передає Express.

Читайте також:  Онкологія: симптоми розладу шлунка можуть вказувати на рак печінки

За даними Diabetes UK, перекушування ввечері небажані.

“Якщо ви перекусите після вечері-особливо з продуктів з вуглеводами-ви можете прокинутися на наступний ранок з високим рівнем цукру в крові”.

Якщо ви відчуваєте голод після обіду, експерти радять спочатку випити склянку води.

“Іноді спрага імітує голод. Якщо ви все ще відчуваєте голод, найкраще вибрати низьковуглеводну і низькокалорійну закуску, переважно з високим вмістом білка або клітковини, наприклад грецький йогурт або невелику жменю горіхів. Вибирайте більш здорову їжу, що містить вуглеводи, і враховуйте розмір порцій”, – радить Diabetes UK.

Ось кілька корисних джерел вуглеводів:

  • Цільнозернові, такі як коричневий рис, гречка і цілісний овес
  • Фрукти
  • Овочі
  • Зернобобові, такі як нут, квасоля і сочевиця
  • Молочні продукти
Читайте також:  Чому не можна поєднувати алкоголь та антибіотики

У той же час важливо скоротити споживання продуктів з низьким вмістом клітковини, таких як білий хліб, білий рис і крупи з високим ступенем переробки. Ви можете перевірити етикетки на продуктах, коли шукаєте продукти з високим вмістом клітковини, якщо ви не впевнені.