Перенесена коронавірусна інфекція може залишити наслідки для будь-якого органу або системи органів. З боку шлунково-кишкового тракту COVID-19 може спровокувати утворення виразки шлунка. Про це розповів кандидат медичних наук, гепатолог, гастроентеролог, член Європейського товариства з вивчення печінки та американської гастроентерологічної асоціації Сергій Вялов.

За словами експерта, найчастіше такий наслідок виникає через те, що коронавірус взаємодіє з ангіотензинперетворюючим ферментом другого типу, або ACE2. Цей білок знаходиться переважно в легенях, але є також і в шлунку. COVID – 19 через нього впливає на шлунок, викликаючи запалення. Людина з гастритом може перетворитися на людину з виразкою через коронавірус, розповів Вялов.

Крім того, свою лепту вносять лікарські препарати, які пацієнт приймає при коронавірусі, зазначив фахівець. У ліків, що зменшують запалення, знижують температуру, у окремих противірусних засобів, а також у гормонів є побічні ефекти на шлунково-кишкового тракту. Вони впливають на шлунок і можуть викликати в ньому виразку, попередив Сергій Вялов.

Хворий на коронавірус, якому раніше вже діагностували виразку шлунка, повинен обов’язково проінформувати про це лікаря. В іншому випадку на тлі COVID – 19 і прийому ліків підвищується ризик кровотеч з виразки, що в кінцевому рахунку може закінчитися навіть видаленням шлунка.