Проаналізувавши кілька сотень досліджень, присвячених хворим зубах, вчені виявили найбільш дієву комбінацію ліків для лікування зубного болю.

Фахівці зі Школи стоматології при Західному резервного університету Кейза, що вивчили дані більше 460 дослідних проектів, встановили: найкраще знімають зубний біль нестероїдні протизапальні засоби у комбінації з парацетамолом або без нього.

«Наші розрахунки показали, що комбінація з 400 мг ібупрофену і 1000 мг парацетамолу перевершує за знеболювальним ефектом будь-які опіоїди, що згадуються в аналізованих статтях», – поділилися американські фахівці отриманими відомостями.

У США використання опіоїдних препаратів – це справжня проблема: щоденно внаслідок прийому цих ліків помирає понад 115 осіб. Наявні наукові свідчення підтверджують: вживання ліків, що містять опіоїдні речовини, нерідко призводить до таких несприятливих наслідків як сонливість, пригнічення дихання, нудота і блювота, запори.

Автори нової роботи заявили, що використання для лікування зубного болю нестероїдних протизапальних засобів з парацетамолом вигідніше ще й тому, що вираженість неприємних наслідків при такому лікуванні не настільки істотна. Подібний спосіб лікувати зубний біль, за їх словами, забезпечує «найбільш вигідний баланс між перевагами і недоліками такого методу лікування, оптимізуючи ефективність при мінімізації негативних побічних ефектів».

Джерело: МедікФорум