З віком зір починає погіршуватися, це природний процес. Пресбіопія-це аномалія рефракції ока, що виникає у віці 40-60 років, при якій людина не може розглянути дрібний шрифт або маленькі предмети на близькій відстані.

Оптометрист Сара Бехар в розмові з Express.co.uk розповіла про цей стан і назвала його ранні симптоми. “У міру того як ми стаємо старше, кришталик ока стає менш еластичним, і коли це відбувається, він більше не може змінювати форму, щоб фокусуватися на зображеннях крупним планом. В результаті зображення, текст або Екрани виявляються не у фокусі”, – пояснила вона.

За її словами, часто першою ознакою пресбіопії є те, що людина починає тримати книги, газети або смартфон подалі, на відстані витягнутої руки. До деяких інших поширених симптомів відносяться:

  • труднощі з читанням дрібного шрифту або фокусуванням на предметах, які знаходяться поруч;
  • потреба в більш яскравому світлі при читанні;
  • напруга очей або головний біль при читанні або виконанні роботи.

Бехар додала, що деякі люди не стикаються з цією проблемою, проте при перших ознаках пресбіопії слід звернутися до лікаря. Лікування зазвичай полягає у використанні окулярів або контактних лінз. Вони потрібні для компенсації нездатності очей фокусуватися на прилеглих об’єктах.