Дані, отримані вченими, показують, що вживання томатного соку перед вуглеводами може пом’якшити їх вплив на рівень цукру в крові і навіть знизити його.

Якщо людина хвора на діабет 2 типу, його рівень цукру в крові може підніматися до небезпечного рівня через порушеного виробництва інсуліну. Вчені констатують, що вживання томатного соку може бути органічним способом покращувати контроль вмісту цукру в крові, в тому числі у діабетиків.

“Пиття томатного соку пом’якшує вплив вуглеводів, які відносно швидко розщеплюються на глюкозу, тим самим викликаючи різкі скачки цукру в крові”, – кажуть дослідники.

У проведених випробуваннях жінок вживали перед вуглеводною їжею або 200 грамів томатного соку, або стільки ж помідорів, або ж пили воду. Це відбувалося за 30 хвилин до того, як вони з’їдали порцію вареного білого рису. Подібним чином учасниці поводилися за сніданком і під час обіду.

Читайте також:  Кулінарні олії впливають на довголіття - яких слід уникати

Вчені встановили, що концентрація глюкози в крові тих учасниць, які пили томатний сік до прийому вуглеводів, була згодом «значно» нижче, ніж у тих, хто пив воду. У їхньому резюме говориться, що “пиття томатного соку за півгодини до прийому вуглеводів може бути способом поліпшити показники вмісту глюкози в крові після прийому їжі”.