Нутриціолог Федеріка Аматі розповіла, як можна збільшити тривалість життя більш ніж на десять років. Фахівчиня рекомендувала виробити здорові звички, яких дотримуються жителі так званих блакитних зон: Окінави, Сардинії, Нікої, Ікарії і Лома Лінди. За її словами, один з кращих способів досягти довголіття – оптимізувати харчування.

Аматі підкреслила, що основу раціону населення цих регіонів складають рослинні продукти. Зокрема, дієта включає велику кількість овочів, фруктів, а також зернові та бобові. “Щоденне вживання цих продуктів допомагає підтримувати імунні та протизапальні функції нашого організму, що сприятливо позначається на здоров’ї”, – пояснила Аматі.

Нутриціолог додала, що важливою частиною повсякденного життя людей, що живуть в блакитних зонах, є регулярна фізична активність. Фахівець зазначила, що постійний рух необхідно для збереження гарної форми в зрілому віці. При цьому мова йде не тільки про повноцінні тренування, це може бути і звичайна щоденна прогулянка, плавання або їзда на велосипеді, пише Daily Express.

Читайте також:  Про користь популярного в українській кухні дешевого овочу розповіла нутріціолог

Ще один секрет довголіття-приймати їжу усвідомлено. Цього правила дотримуються жителі Окінави (Японія), у яких на даний момент найвища тривалість життя в світі. За словами Аматі, в Японії особливо популярна 2500-річна мантра: “Хара Хачі бу”, що означає “їж, поки шлунок не буде повний на 80%”. Щоб оволодіти цією практикою, потрібно навчитися їсти повільно. Такий спосіб дозволить мозку відчути насичення і вчасно “відключити” відчуття голоду.

Як пояснила фахівець, найменшу порцію їжі окінавці зазвичай з’їдають в кінці дня або рано ввечері. Від пізньої вечері вони, як правило, відмовляються.

Крім того, щоб прожити довше, варто відмовитися від алкоголю або, принаймні, скоротити його споживання до мінімуму, і навчитися боротися зі стресом. Зокрема, допомогти в цьому можуть деякі продукти, сполуки яких взаємодіють один з одним, з кишковим мікробіомом і клітинами.

Читайте також:  Вчені: Snapchat, Facebook та TikTok можуть довести до депресії

“В останніх дослідженнях було виявлено, що рослинні продукти взаємодіють один з одним і нашим організмом, покращуючи здоров’я і в тому числі, за допомогою боротьби зі стресом. Наприклад, багато з них (особливо темного кольору) містять поліфеноли, які допомагають протидіяти окислювальному стресу”, – заявила Аматі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News