Ендокринолог, професор Зухра Павлова та дієтолог-консультант Олексій Кабанов розповіли, як солодкі газовані напої впливають на епідемію ожиріння.

Є чіткий взаємозв’язок між зростанням кількості людей із ожирінням та зростанням вживання неалкогольних солодких напоїв, заявила Павлова. «Більше того, багато хто називає головною причиною епідемії зайвої ваги на Заході саме газовані напої. Я постійно говорю, що калорійність потрібно знижувати насамперед за рахунок урізування простих вуглеводів та особливо солодких напоїв», — прокоментувала вона.

Та кількість цукру, яка додається до цих напоїв, було б неможливо вжити просто так. Тому в рецептурі є речовини, які «осліплюють», роблять байдужими ті системи в головному мозку, які є відповідальними за об’єктивне сприйняття солодощів.

Читайте також:  Ця ранкова звичка позбавляє тіло енергії

На думку Павлової, відмова від солодких газованих напоїв упорядкує вуглеводний обмін, допоможе скинути зайвий жир, скоротить ризик розвитку метаболічних порушень. Також це сприятиме здоров’ю зубів.

«Важливо уважно читати етикетки. Оцінювати як вміст цукру, а й інших компонентів. Ніхто не несе відповідальності за ваше здоров’я у такому обсязі, як ви самі», — нагадала ендокринолог.

Вона вважає, що на етикетках мають чітко відображати кількість цукру. Краще в графічному вигляді: скільки чайних ложок цукру посідає ту чи іншу банку чи пляшку напою. Так відразу все стане на свої місця і людина усвідомлюватиме, як багато цукру вона отримує, зазначила Павлова.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин

Кабанов додав, що за чотири роки індустрія безалкогольних напоїв у Європі скоротила рівень цукру на продукції на 7,6 відсотка. До 2025 року ця цифра збільшиться на 10%.

«Хотілося б, щоб і наші виробники перейняли таку ініціативу. Скорочення кількості цукру в продуктах безпосередньо впливає на покращення здоров’я населення», — наголосив Кабанов.