Старіння можна запобігти або уповільнити не тільки косметологічними процедурами, а й правильно підібраними продуктами, які містять вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші корисні елементи.

Мигдаль проти зморшок
Горіхи загалом корисні для здоров’я, але мигдаль буде цікавий жінкам, які перебувають у періоді постменопаузи. Дослідження 2021 року показало, що дівчата, які вживали більше двох жмень цього горіха протягом півроку, позбавлялися зморшок та пігментації на шкірі.

Вся справа в жирних кислотах, якими багатий мигдаль. Він містить близько 7 мг антиоксиданту – вітаміну Е.

Морква для шкіри
Морква, а також інші фрукти та овочі оранжево-червоного кольору, надають сприятливий вплив на шкіру, роблячи її сяючою та пружною. Цей ефект забезпечується з допомогою природних пігментів – каротиноїдів.

Томатна паста від сонячних опіків
Томати мають цілу низку корисних властивостей і одну з таких – захист від шкідливих для шкіри ультрафіолетових променів. Такий ефект забезпечує лікопін у складі помідорів.

Читайте також:  Різка втрата ваги може статися за два роки до виявлення раку підшлункової залози

Він є природним сонцезахисним засобом, який оберігає клітини не тільки від опіків на сонці, а й від зморшок, пов’язаних із впливом ультрафіолету. При термічній обробці томати виділяють ще більше лікопіну, тому рекомендується додавати до свого раціону томатну пасту.

Оливкова олія та боби проти зморшок на руках
Згодом шкіра старіє як на обличчі, а й у інших відкритих ділянках тіла, наприклад, на руках. Щоб мінімізувати кількість таких зморшок, необхідно додавати в щоденне меню оливкову олію та бобові. Вони захищають від раннього старіння шкіри, а також захищають її від ушкоджень.

Бобові, наприклад, сприяють збільшенню вмісту вологи в шкірі та захисту шкірних клітин від окислювального стресу.

Авокадо – антиоксидант
Популярний фрукт допоможе наситити ваш організм корисними вітамінами, жирами та антиоксидантами. Авокадо – джерело вітаміну Е, який також посилює захист клітин шкіри зсередини.

Читайте також:  Лікар перерахувала найкорисніші сезонні продукти

Какао та кров
У здоровому меню є й натуральним десертам. У какао бобах містяться флаваноли – ключовий компонент для еластичності судин. Всього одна чашка какао збільшує приплив крові та кисню до шкіри, за рахунок чого робить її світлішою, рівнішою та захищає від впливу сонця.

Зелений чай та екологія
Ще один напій, корисний у багатьох сенсах. Чай, особливо зелений, може стати чудовою заміною кави, оскільки в ньому також міститься кофеїн. Крім того, він багатий на флавоноїди, катехіни та інші антиоксидантні елементи.

Листя зеленого чаю захищає шкіру від старіння, спричиненого забрудненням довкілля, що особливо актуально для людей, які живуть у великих містах.

Ківі для сну
Популярний кислуватий зелений фрукт допоможе покращити якість сну. Безсоння та уривчастий сон відбиваються на стані обличчя та шкіри в цілому. Люди, які страждають від нестачі сну, зазвичай мають більше зморшок, тонких ліній та більш опущений рот.

Читайте також:  Коли жінки досягають сексуального розквіту

Лікарі рекомендують на ніч їсти ківі. У ньому міститься мелатонін – елемент, необхідний здорового сну. Невелике клінічне дослідження довело, що люди, які страждають на безсоння, але вживали на ніч ківі, повідомляли про поліпшення сну та активність у денний час.

Гранат проти запалень
Внутрішні запалення в організмі вкрай небезпечні, оскільки не лише задушують роботу органів, а й впливають на загальне самопочуття та зовнішній вигляд.

У гранатах та гранатовому соку містяться фітохімічні речовини, що знімають запалення в організмі. Крім того, з’єднання уролитин А, що міститься в гранаті, уповільнює втрату м’язової маси та покращує функцію мітохондрій, що виробляють енергію.