Багато лікарів сходяться на думці, що сир є корисним продуктом, проте суперечливим. Тому їсти його слід акуратно, не захоплюючись, наприклад, щодня за сніданком бутербродами з сиром.

З одного боку, сир є чудовим джерелом білка, кальцію та жирів, при цьому без казеїну А1 (він в організмі людини перетворюється на небезпечний пептид бета-казоморфін 7). Але існує у продукту одна особливість: сир, особливо зрілий, здатний викликати біль голови.

Це пов’язано з тираміном, виробленим у витриманих продуктах (особливо велика кількість його у сирах із пліснявою всіх видів, чедері, пармезані, навіть моцарелле), наголосила ендокринолог Зухра Павлова у своєму Telegram-каналі.

Лікар зазначила, що одночасне вживання сиру та вина для людей з мігренню – це подвійний удар. “Гарантований головний біль. А якщо сервірувати класичну сирну тарілку з виноградом і горіхами, то це схоже на постріл в голову”, – попередила Зухра Павлова.

Крім того, вживання надмірної кількості сиру здатне спровокувати багатьом несподівані реакції. Наприклад, деякі любителі продукту скаржаться на сильне серцебиття, припливи пітливості, біль у серці, тремтіння кінцівок.

“Я б дуже не хотіла, щоб ви сприйняли мої слова як заборону цього продукту. У жодному разі. Їжте на втіху, але в міру”, – підсумувала лікар.