Сновидіння можуть бути настільки реальні, що здається ніби в снах ви проживаєте абсолютно нове життя. У кого-то ця реальність краще, ніж у повсякденному житті, деякі стикаються із справжніми кошмарами або сильними стражданнями. Чому ж людям здається, що життя у сні така реальна? Цей феномен пояснили вчені.

Дослідження показало, що будь-яка людина може зіткнутися з дуже реалістичним сном. Іноді здається, що ви проживаєте ще одне життя, а не бачите звичайні картинки, намальовані вашою підсвідомістю.

Виявилося, що уві сні людина здатна аналізувати ситуацію, відповідати іншим людям, читати думки, говорити про свої емоції та почуття і виконувати певні дії. Сприйняття сну як реальності відбувається з допомогою погіршення контролю і аналізу в звичайному житті.

Також за словами вчених, сприйняття почуттів, яке змушує приймати случающееся уві сні за реальність, в мені не блокується. Іншими словами, сон і реальність не віддільні, але при цьому те, що відбувається уві сні, не трапляється насправді.

«Почуття реальності — це продукт сприйняття. Певні почуття частково перекриті під час нічного відпочинку, але не всі, можуть бути присутніми нюхові, смакові, слухові, вісцеральні і соматосенсорні. Уві сні мозок не ізолюється повністю від світу, що позначається на снах, як і сенсорна амортизація під час відпочинку», — відзначили дослідники.

Саме це і змушує людей бути впевненими в тому, що сон — це наша реальність.

Джерело: 7mednews