Десятиліття праці на низькооплачуваній роботі може мати серйозні наслідки здоров’я. Вчені з Колумбійського університету в Нью-Йорку виявили, що люди з низькооплачуваною роботою частіше стикаються з когнітивними порушеннями – провісником недоумства.

Дослідники взяли до уваги доходи майже 2900 дорослих американців віком від 50 до 60 років. Також вони звернули увагу на те, як старіє їхній мозок із часом, пише Daily Mail.

З’ясувалося, що люди, яким платили менше ніж дві третини середньої зарплати, швидше втрачали пам’ять, ніж однолітки з вищою зарплатою. Якщо в цифрах, то у людей, які мали невеликий дохід протягом 12 років, зниження когнітивних функцій було на 10% більше, ніж у тих, хто отримував більш високу заробітну плату. За підрахунками експертів, це еквівалентно старінню їхнього мозку приблизно на один додатковий рік протягом десятиліття.

Серед таких низькооплачуваних професій у публікації видання названо прибиральників початкового рівня, працівників фастфуду та помічників викладачів.

Зниження когнітивних функцій викликає погіршення пам’яті, мови та навичок вирішення проблем. У занедбаних випадках може призвести до деменції.