За рік у всьому світі від раку молочної залози помирає близько 400 тисяч жінок, а цей діагноз ставлять півтора мільйонам.

Рак грудей – найчастіший онкологічний діагноз, який чують жінки. Тільки в нашій країні щорічно фіксується близько 50 тисяч нових випадків цієї хвороби. Але навіть при перемозі над пухлиною, залишається високий ризик рецидиву. Як запобігти цій небезпечній хворобі?

Нещодавно європейські вчені прийшли до висновку, що для зниження ризику розвитку раку грудей, потрібно відмовитися від використання смартфона, планшета і інших гаджетів. Як з’ясували фахівці, світло від цих приладів негативно впливає на біоритми, що позначається на ризику розвитку раку грудей.

Вчені з Іспанії радять жінкам їсти не менше, ніж за дві години до сну, щоб знизити ризик розвитку раку на 20%, а британські – полюбити прогулянки на природі. Також дослідження показали, що жінки, які працюють ночами, ризикують на третину більше, ніж ті, хто дотримується нормального графіка.

Щоб знизити ймовірність розвитку раку грудей, фахівці радять жінкам їсти якомога більше свіжих фруктів і овочів. Також рекомендується знизити кількість жирного м’яса, замінивши його молочними продуктами, злаками, рибою і дієтичним м’ясом.

Ще один цікавий факт – пухлини грудей частіше бувають у жінок, які родили в період клімаксу. Тому народження дітей теж може стати істотним плюсом для вашого здоров’я в майбутньому.