Видання ETNT назвало основні ознаки мавпячої віспи. Автори статті спиралися на дані CDC (Центр контролю захворювань).

Так, за інформацією CDC, до першорядних ознак розвитку захворювання можна віднести лихоманку, сильний головний біль, дискомфорт у м’язах, біль у спині, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, виснаження. Через кілька днів після появи перших симптомів у зараженої людини починає проявлятися на обличчі і тілі висип. Поступово шкіра покривається струпами, які через якийсь час відпадають.

Як правило, зазначають фахівці, хвороба може тривати від двох до чотирьох тижнів. За словами експертів, у 10% випадків віспа мавп може закінчитися летальним кінцем. З цієї причини фахівці закликають не займатися самолікуванням, а одразу ж звернутися до лікаря.

Читайте також:  Названо звички, які «вбивають» здорову травну систему

Крім того, експерти нагадали, що захворювання передається від тварини людині або людині людині. Вірус здатний проникати в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи чи слизові оболонки очей, носа, рота.

“Вважається, що передача інфекції від людини людині відбувається головним чином через дихальні краплі. Виділення при диханні не можуть переміщуватись більш ніж на кілька футів, тому для зараження потрібен тісний контакт”, – звернули увагу експерти CDC.