Вітамін D вкрай важливий для здоров’я людини, оскільки він допомагає зберегти здоров’я кісток і м’язів, а також захищає від різних захворювань. Оскільки вітамін в основному виробляється в організмі під впливом сонячного світла, в зимовий період жителі північних країн часто стикаються з його недоліком.

Визначити дефіцит речовини можна не тільки по аналізу крові, але і за деякими симптомами, які з’являються в цьому випадку. Як повідомляє Express, в першу чергу виникає незвичайна стомленість і млявість.

У м’язах з’являється слабкість, а іноді і хворобливі відчуття. В деяких випадках спостерігаються судоми. Крім того, можуть почати боліти кістки і змінюватися настрій.

У дітей гостра нестача вітаміну D може привести до рахіту; у дорослих розвивається остеомаляція. В цьому випадку кістки стають занадто м’якими, через що збільшується ймовірність переломів.

Заповнити дефіцит вітаміну можна не тільки за допомогою спеціальних добавок, але і збільшивши в раціоні кількість деяких продуктів. Найбільше його міститься в жирній рибі, яєчних жовтках і молочних продуктах.