Пора позбутися від шкідливих звичок!

Не тільки здоров’я залежить від способу життя, але і тривалість життя. Звичайно, навряд чи правильне харчування і активність захистять вас від нещасного випадку (хоча хто знає?), але скоротити ризик розвитку небезпечних і потенційно смертельних захворювань вони можуть. Так що проведіть інвентаризацію звичок – і безжально позбавтеся від усіх небезпечних і шкідливих!

Їсти ночами

Звичка серед ночі заглядати в холодильник і жувати що-небудь смачненьке (і найчастіше шкідливе) небезпечна не тільки для вашої фігури, але і для здоров’я і навіть життя. По‑перше, такі нічні перекуси викликають небезпечні стрибки глюкози і впливають на толерантність до інсуліну, що може істотно підвищити ризик розвитку діабету другого типу. По‑друге, від їжі ночами в крові підвищується рівень тригліцеридів — небезпечних жирів, які підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Пізно лягати спати

Всякий раз, коли ви жертвуєте сном заради ще однієї серії улюбленого фільму або келиха вина з друзями, ви ставите під загрозу своє здоров’я. Недолік сну надзвичайно шкідливий, хронічний дефіцит нічного відпочинку підвищує ризик розвитку різних захворювань, від хвороб серця до раку. Крім того, втрата концентрації після безсонної ночі може бути небезпечна, якщо ви керуєте автомобілем або працюєте з небезпечними приладами.

Зловживати сіллю

Майже 10% всіх смертей, пов’язаних з порушеннями харчування, відбулися через надмірне вживання солі. Більш того, саме надлишок або недолік солі в раціоні відповідальний за 45% всіх смертей, викликаних хворобами серця, інсультом і діабетом другого типу. Контролюйте рівень солі в своєму раціоні — від цього в прямому сенсі залежить ваше життя.

Не мити руки

Ми так часто чули заклик мити руки після повернення з вулиці, перед їжею, після відвідування туалету, що часто не сприймаємо як щось по‑справжньому важливе, і дуже даремно. Тому що, як не крути, але світ навколо нас все ще повний дійсно небезпечних мікробів-і миття рук залишається найпростішим і надійним способом щоденного захисту свого здоров’я. Не нехтуйте!

Не користуватися зубною ниткою

Ви здивуєтеся, але регулярне використання зубної нитки може збільшити тривалість життя на шість років. Справа в тому, що зубна нитка допомагає боротися з хворобами і запаленням ясен — і тим самим перешкоджати проникненню в кров небезпечних бактерій, які можуть спровокувати розвиток небезпечних захворювань. Так що стежте за здоров’ям зубів і ясен — від них залежить не тільки ваша сліпуча посмішка!

Не користуватися презервативом

Досі використання презерватива залишається найнадійнішим способом профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом. І це особливо важливо зараз, коли в Україні і суміжних країнах спостерігається високе зростання нових випадків ВІЛ. Не ризикуйте своїм здоров’ям і життям, не піддавайтеся на виверти і вмовляння — використовуйте презерватив при статевих контактах, в тому числі і в тривалих відносинах.

Пропускати сніданок

Сніданок — найважливіший прийом їжі за весь день, від нього ні в якому разі не можна відмовлятися. Дослідження підтверджують зв’язок між регулярною відмовою від сніданку і підвищеним ризиком розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Крім того, саме щільний сніданок допомагає нам відчувати себе ситими протягом всього дня і уникати шкідливих перекусів — а це вже корисно не тільки для здоров’я, але і для фігури.

Джерело: Домашний очаг