Базальноклітинний рак шкіри відрізняється від меланомного тим, що розвивається не з меланоцитів. Відзначається, що така пухлина з’являється більш повільно і рідко метастазує, через що її вважають менш небезпечною.

Однак ризик серйозних наслідків, в тому числі і летального результату, не дорівнює нулю. Тому ігнорувати захворювання не варто. Тим більше, останнім часом воно діагностується все частіше, пише Express.

Всього від базальноклітинного і меланомного раку шкіри тільки у Великобританії страждають більше 100 тис. чоловік, і це число зростає. При цьому першому виду онкології найбільш схильні чоловіки і літні люди.

Експерти пояснили, на що звертати увагу, щоб не пропустити серйозне захворювання. Основним симптомом базальноклітинного раку шкіри є відкрита рана, яка не заживає протягом декількох тижнів. Або вона може затягнутися, а після знову з’явитися.

У числі інших характерних ознак цього виду раку шкіри відзначають червонуваті плями на шкірі. Вони часто покриваються кіркою, болять і сверблять. Або ніякого дискомфорту немає, але на тілі з’являються області іншого кольору.

На базальноклітинний рак вкажуть і блискучі шишки або вузлики. Відзначається, що вони можуть бути різного кольору, наприклад, червоного, рожевого або білого. Ще можливі нарости коричневого і чорного кольорів.

Щоб знизити ризик розвитку раку шкіри, необхідно уникати ультрафіолетових променів. Для цього варто регулярно користуватися кремами з SPF і носити головні убори з широкими полями. Підкреслюється, що небезпечно не тільки літнє сонце.