Різке збільшення маси тіла у чоловіків в підлітковому віці збільшує ризик виникнення інфаркту міокарда до 65 років.

Про це завила на конгресі Європейського товариства кардіологів в Парижі доктор Марія Аберг з шведського Гетеборзького університету, передає “Лента.ру”.

Так збільшення індексу маси тіла (ІМТ) з 27,5 до 29,9 кілограма на квадратний метр пов’язано з ростом в 2,64 рази ризику виникнення інфаркту міокарда, а збільшення ІМТ з 30 до 34,9 кілограма на квадратний метр пов’язано з ростом в 3,05 рази ймовірності появи серцевого нападу.

“Наш висновок про зв’язок між ІМТ у підлітків і інфарктом в зрілому віці підтверджує наші попередні результати по серцевої недостатності. Оскільки поширеність надмірної ваги і ожиріння серед молодих людей продовжує зростати, в майбутньому ми можемо почати спостерігати більш високі показники серцевих нападів і інсультів. Батькам, школам і політикам необхідні термінові заходи, що дозволяють зупинити епідемію ожиріння серед дітей і молоді”, – сказала Аберг.

У той же час вчені розповіли, що регулярне вживання в їжу несолоних горіхів знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Джерело: Обозреватель