Дієтолог Олена Кален запропонувала розібратися, що таке генно-модифікований організм (ГМО) і для чого його використовують в сучасному світі.

“ГМО – це організми, в генотип яких введені гени іншого живого організму. Ці відкриття дозволяють людству лікувати захворювання, створювати ліки, нові види рослин і навіть тварин. Наприклад, троянди і півонії яскравих забарвлень, кішки, які не викликають алергії” , – написала вона в Instagram.

Кален зазначила, що в харчовій промисловості ГМО – це продукти, з новими властивостями: тривалий термін зберігання, стійкість до впливу шкідників, підвищений вміст вітамінів, зручність транспортування і найважливіший фактор – здешевлення та прискорення виробництва і вирощування.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

“Все це призвело до того, що на прилавках подібні продукти тепер присутні постійно. Можна купити овоч чи фрукт, і він тижнями буде зберігати свою свіжість і привабливість. Для виробників це прекрасно, адже вони не терплять збитків у вигляді зіпсованих продуктів”, – пояснила дієтолог.

При цьому, за її словами, до цих пір невідомо як ці продукти впливають на організм людини, немає ні короткострокових результатів, ні віддалених, хоча і проводилося безліч експериментів на щурах.

“Деякі з досліджень показали появу ракових клітин в їх організмі і збільшення рівня безпліддя. Але вважається, що в експерименті не було чистоти умов проведення. При цьому є й достовірні дані про токсичність окремих видів, наприклад генно-модифікованої кукурудзи”, – підсумувала Кален.

Читайте також:  Чому темніє в очах при підйомі з дивана

https://www.instagram.com/p/B2BN0KXnR3b/?utm_source=ig_web_copy_link

Джерело: Обозреватель