Добавки існують у незліченних формах, і хоча деякі з них мають кількісну користь, інші можуть становити значний ризик. Деякі добавки, такі як бустери тестостерону, пов’язані з підвищеним ризиком згортання крові.

Ендокринне суспільство рекомендує бустери тестостерону людям із симптомами дефіциту. У чоловіків це зазвичай включає низький статевий потяг, еректильну дисфункцію, депресивний настрій або труднощі з концентрацією уваги та пам’яттю, передає Express.

Хоча гормон пов’язаний зі здоров’ям чоловіків, жінки також можуть страждати від дефіциту або надвиробництва гормону.

У чоловіків тестостерон виробляється в яєчках та регулює статевий розвиток та функції.

«Під час статевого дозрівання тестостерон допомагає хлопчикам розвивати чоловічі риси, такі як волосся на тілі та обличчі, глибший голос та м’язова сила», — каже уролог Руслан Гасанов. «Дефіцит тестостерону може вплинути на сексуальне життя жінок, але це має бути діагностовано лікарем-фахівцем».

Надлишок тестостерону в крові може підвищити ризик потенційно смертельного тромбоутворення у чоловіків.

“У чоловіків, які приймають чоловічі гормони, на 63 відсотки підвищено ризик утворення тромбів у венах”.

Венозна тромбоемболія, яка охоплює два стани, які називають тромбозом вен і легеневою емболією. Тромбоз глибоких вен починається, коли тромб утворюється глибоко всередині вени, часто в гомілки. Зазвичай він нешкідливий, поки що залишається статичним. Однак, якщо він відходить від місця свого походження і потрапляє в легені, він може стати смертельним.