Багато напоїв стають популярними через їх нібито позитивний вплив на організм. Однак деякі з них насправді можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Портал Eat This, Not That! зібрав дані різних досліджень і виділив п’ять популярних напоїв, користь яких викликає сумніви.

Фруктовий сік

Згідно з опублікованим в JAMA Network дослідженням, щоденне вживання близько 340 мл соку підвищує ризик смертності на 24%. Дослідники з Корнельського університету, Університету Еморі та Університету Алабами протягом 6 років спостерігали за станом здоров’я майже 13,5 тис. дорослих людей у віці від 45 років і виявили, що споживання цукровмісних напоїв також може призвести до ішемічної хвороби серця. При цьому ризик захворювання збільшують навіть 100% фруктові соки.

Читайте також:  5 напоїв, які допомагають прокинутися

Енергетичні напої

Сенс вживання енергетичних напоїв в тому, щоб отримати заряд “енергії”, який зазвичай дає кофеїн. Однак в деяких з них кількість кофеїну перевищує рекомендовані норми, що може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Сюди входить стрес, агресивна поведінка, підвищення артеріального тиску, ризик розвитку ожиріння і діабету 2 типу, поганий сон, йдеться в опублікованому в Frontiers in Public Health дослідженні.

Кава

Дослідження, опубліковане в журналі Clinical Nutrition, показало, що люди, які випивають близько 6 або більше чашок кави в день, піддаються підвищеному ризику серцево-судинних захворювань. На це впливає міститься в кавових зернах елемент під назвою кафестол, який підвищує рівень холестерину в крові.

Читайте також:  Для імунітету, травлення і від запалень: названий корисний трав'яний чай

Чай з живокосту

Згідно з дослідженнями, вживання трав’яних чаїв з листя живокосту може негативно впливати на печінку. Вчені також з’ясували, що містяться в чаї алкалоїди можуть пошкодити ДНК печінки, мутувати і викликати рак.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News