Капуста, овочеві смузі, деякі види риби, ковбасні вироби – цілий ряд популярних продуктів може зашкодити тендітній і чутливій щитовидній залозі.

Фахівці нагадують, що спосіб життя впливає на стан щитовидки, і деякі популярні продукти, здатні їй нашкодити, спровокувати розвиток порушень. Ними були названі такі продукти, про це пише видання “Домашний очаг”.

Експерти вказали на водорості і морську капусту, що містять багато йоду. При наявності гіпертиреозу або коли гормони щитовидки досягають верхньої межі норми, такі продукту краще не їсти, щоб уникнути надактивності залози.

Капуста і всі інші овочі сімейства хрестоцвітних багаті специфічними речовинами, які можуть впливати на здатність щитовидної залози переробляти йод, шкодити їй. Але це стосується тільки сирих овочів, пояснили вчені.

Читайте також:  Медики з ОАЕ назвали 6 кращих продуктів для вживання після вакцинації від COVID-19

Також, за їхніми словами, потрібно бути дуже обережними з таким популярним продуктом як смузі. Овочі та зелень, перемелені в рідину, моментально засвоюються, при цьому містять компоненти, здатні уповільнити функцію залози.

Ще один популярний продукт, здатний нашкодити органу, – це штучні підсолоджувачі. Вони негативно впливають на мікрофлору кишечника, що погано позначається на функціонуванні щитовидки.

Сприяє її дисфункції і оброблене м’ясо. У продуктах з нього часто містяться добавки каррагенан і полісорбат 80, здатні активізувати механізми, що запускають розвиток аутоімунних захворювань, включаючи хвороби цього органу.

Риба, конкретно тунець, скумбрія, відрізняються високими дозуваннями ртуті, яка поглинається щитовидкою і здатною в ній накопичуватися. Це збільшує ймовірність тиреоїдиту Хашимото, при якому імунна система атакує щитовидну залозу, сприяючи її руйнуванню.

Читайте також:  Гастроентеролог назвав найбільш шкідливий для серця та підшлунковий сніданок

Крім того, залозі шкодить надлишок солі, і медики рекомендують контролювати споживання продуктів, що містять приховану сіль – таким, наприклад, може виявитися хліб, напівфабрикати, соуси, багато інших часто купуються в супермаркетах.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News