Дослідження звичок людей в країнах з найвищою тривалістю життя показало, що вживання в їжу цього дешевого овоча допомагає жити довше. Завдяки йому знижується ризик смерті від наслідків серцево-судинних захворювань та інших причин.

Відомі у Великобританії дієтологи Джульєтта Келлоу і Сара Брюер порадили для продовження життя вживати капусту. Фахівці посилаються на дослідження, опубліковане американським журналом клінічного харчування, згідно з яким овочі сімейства хрестоцвітних можуть допомогти людині жити довше за рахунок зниження ризику серцевих захворювань.

“Споживання більшої кількості різної капусти може допомогти знизити кров’яний тиск і захистити від інсультів. Крім того, люди, які їдять багато овочів сімейства хрестоцвітних, рідше страждають від раку кишечника”, – розповіли фахівці.

За їх словами, високе споживання капусти відрізняє харчування людей, що живуть на Сардинії, що вважається «блакитною зоною» – регіоном з високою тривалістю життя місцевого населення. Автор теорії “блакитних зон” планети, дослідник Ден Бюттнер встановив, що жителів Сардинії відрізняє особлива любов до хрестоцвітних овочів – особливо, до капусти і кольрабі. Пізніше було встановлено, що доступні, дешеві овочі мають здатність активувати білок Nrf2, який стимулює вироблення організмом власних антиоксидантних ферментів, що забезпечують йому захист від запалення. Таким чином цей продукт захищає від хвороб серця.

Інше дослідження, яке вивчало особливості харчування, способу життя та історій хвороби 134 000 Китайських чоловіків і жінок, виявило зв’язок між високим споживанням овочів сімейства хрестоцвітних і зниженням ризику смерті від різних видів раку.

“Три порції цих овочів на тиждень асоціювалися з 41-відсотковим зниженням ризику раку простати. Кілька порцій капусти на тиждень – з 38-відсотковим зниженням ризику раку підшлункової залози. Одна порція в день – зі зменшенням ризику раку молочної залози більш ніж на 50 відсотків”, – повідомили його автори.