Фрукти і ягоди можуть завдати шкоди здоров’ю. В них містяться біоактивні компоненти, чий вплив на організм може виявитися агресивним і шкідливим. Фахівці екологічної організації Environmental Working Group склали список таких дарів природи.

Зокрема, вчені рекомендують ретельно контролювати вживання таких фруктів, як груші. У цих фруктах міститься багато грубої клітковини, що може спровокувати розлади травлення і стати занадто важким випробуванням на міцність для ніжної слизової шлунка і кишечника.

Далі – виноград. Його ягоди багаті природними цукрами, тому вживання винограду часто веде до бродіння в шлунку.
Здуттям живота і підвищеним газоутворенням можуть «нагородити» кавуни, і ці плоди теж увійшли в антирейтинг. Експерти настійно радять не ласувати кавуном, якщо незабаром чекає обід або вечеря, а також не їсти їх після прийому іншої їжі.

Читайте також:  Названий колір губ, що вказує на проблеми зі здоров'ям

Тим, хто любить абрикоси і персики, завжди потрібно пам’ятати про помірність – ці фрукти вчені теж згадали в своєму списку. За їх словами, абрикоси і персики подразнюють слизову шлунка.

Також з обережністю потрібно їсти черешню. Її не рекомендується вживати людям з гастритом з підвищеною кислотністю шлункового соку і при цукровому діабеті. Свіжі ягоди черешні не можна їсти відразу після їжі – це може викликати газоутворення і нетравлення шлунка.

Примкнули до найбільш шкідливим фруктів і цитрусові – їх сік може виявитися занадто агресивним для слизової. Людям із захворюваннями підшлункової залози, шлунка і дванадцятипалої кишки від цитрусових краще відмовитися зовсім.

Читайте також:  Зловживання занадто гарячою кавою призводить до раку стравоходу

Джерело: МедікФорум