Популярні закуски, включаючи солону рибу, горіхи і насіння, можуть містити потенційні канцерогени – речовини, що провокують розвиток онкологічних захворювань, – про це попереджають фахівці ВООЗ.

Експерти організації щорічно оновлюють список продуктів, що містять компоненти з числа потенційних канцерогенів. Цього разу вони попередили про небезпеку вживання схожої на воблу сухої солоної риби. Даний продукт містить нітродиметил – сполуки, здатні перетворюватися в нітрозодиметиламіни, які надають на організм канцерогенну дію. Під їх впливом підвищується ризик розвитку раку носоглотки, стравоходу, шлунка.

Крім того, небезпечними можуть бути продукти, насичені рослинними оліями, – такі популярні закуски, як горішки, насіння, зернові снеки. В умовах неправильного або тривалого зберігання на них часто з’являються грибки, що сприяють утворенню афлатоксинів – сполук, що провокують розвиток злоякісних утворень.

Читайте також:  Які хвороби може спровокувати неправильний догляд за зубами та ротовою порожниною?

“Також багато потенційних канцерогенів містять картопля фрі та чіпси, різні ковбасні вироби. Їх надмірне споживання викликає пухлинні процеси в товстій кишці”, – констатували представники ВООЗ.