Одна з причин, що пояснюють доречність бананів в щоденному раціоні, – вони покращують стан кишкової мікрофлори, сприяють хорошому травленню.

Корисні для травлення. Банани багаті пектином-різновидом клітковини, стимулюючої роботу кишечника. Також вони відрізняються наявністю магнію і калію. Проблеми з травленням часто виникають через брак поживних речовин. Якщо щодня з’їдати по одному банану, можна перешкодити появі цієї проблеми.

Можуть допомогти при болях в животі. Банани іноді називають “ліками від печії” – вони допомагають при дискомфорті, що викликається надлишком шлункової кислоти. Це не в останню чергу пов’язано з вмістом в них крохмалю. Бананова м’якоть обволікає роздратовану слизову шлунка як захисна плівка, розслабляє травний тракт, а також позитивно впливає на кислотно-лужний баланс.

Піднімають настрій. Банани містять триптофан-амінокислоту, яка перетворюється в «гормон радості» серотонін. Також вони підвищують в організмі вміст дофаміну, який теж дає ефект, що поліпшує психологічний стан.

Забезпечують енергією. У бананах фруктоза поєднується з розчинною клітковиною, і в результаті глікемічне навантаження на організм виявляється досить помірною – рівень цукру в крові після вживання цих фруктів збільшується поступово, а не різко.

Захищають від хвороб. Калій, що міститься в бананах, благотворно впливає на кров’яний тиск, покращує кровообіг. У свою чергу, дослідники південнокорейського національного університету Кенсан виявили, що до їх складу входить речовина, що знижує окислювальний стрес, завдяки чому знижується ризик нейродегенеративних захворювань, включаючи хворобу Альцгеймера.