Згідно зі статтею 2020 року докази зв’язку червоного або обробленого м’яса з колоректальним раком “вражаючі”. Колоректальний рак є третім найбільш поширеним видом раку в світі. Він починається в товстій або прямій кишці.

“Екологічний аналіз показує вражаючу позитивну кореляцію між споживанням м’яса та захворюваністю на колоректальний рак”, – пишуть дослідники.

За даними метааналізу повідомляється про збільшення ризику на 17 відсотків на кожні 50 г щоденного збільшення споживання обробленого м’яса і на 18 відсотків на кожні 100 г збільшення споживання червоного м’яса.

Цей осудливий висновок частково ліг в основу рішення Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC) — спеціалізованого онкологічного агентства Всесвітньої організації охорони здоров’я — класифікувати перероблене м’ясо як канцерогенна для людини, а необроблене червоне м’ясо — як ймовірно канцерогенна.

Читайте також:  Сучасні фрукти та овочі визнані менш поживними

Хімічні речовини, що використовуються для збереження переробленого м’яса, такі як нітрати, можуть збільшити вплив на кишечник мутагенних N-нітрозоз’єднань. Ці сполуки є сильними канцерогенами, що викликають рак. Як в переробленому, так і в необробленому червоному м’ясі також міститься гемове залізо, яке збільшує утворення N-нітрозоз’єднань.

Перероблене м’ясо-це будь-яке м’ясо, яке було оброблено для збереження та / або надання смаку, наприклад, бекон, салямі, сосиски, м’ясні консерви або курячі нагетси.