Люди, які хворіють на рак підшлункової залози, бувають схильними до проблем з травленням, включаючи втрату апетиту, розлад шлунка, нудоту.

Рак підшлункової залози відомий як один з найбільш важко розпізнаються – він не викликає помітних зовні симптомів на ранніх стадіях. За даними Pancreatic Cancer UK, загальні ознаки захворювання включають біль у животі та спині, незрозумілу втрату ваги, розлад шлунка. Найчастіше рак підшлункової зустрічається у літніх людей, але це не означає, що молоді не бувають йому схильні.

Як і при інших видах раку, певні фактори збільшують ризик розвитку злоякісних новоутворень в підшлунковій залозі. Лікарі констатують, що ризик їх появи тісно пов’язаний з курінням: сигарети, сигари, трубки, жувальний тютюн – все це збільшує його. Майже кожен третій рак підшлункової залози може бути обумовлений саме цією шкідливою звичкою, вважають вчені.

Читайте також:  Які проблеми з очима може викликати куріння?

Інші фактори ризику-це зловживання алкоголем, надмірна вага, діабет. Рак підшлункової залози також іноді може передаватися у спадок.

Онкологи нагадують: є кілька попереджувальних ознак, які важливо вміти помічати. Їх виникнення-це серйозний привід перевіритися у лікаря.

  • Якщо ваша спина або живіт почали боліти і не проходять, це може бути викликано пухлиною. Залежно від місця розташування вона може тиснути на нерви або органи поруч з підшлунковою залозою.
  • Відчуття сильного здуття живота також може бути ознакою. У деяких випадках в черевній порожнині накопичується рідина.
  • Проблеми з травленням, такі як втрата апетиту, розлад шлунка і нудота, теж часто зустрічаються у людей з раком підшлункової залози.
  • Якщо від раку страждає травна система, відбувається мимовільна втрата ваги.
  • Очі або шкіра жовтіють – це ознака накопичення білірубіну, жовчі, чий відтік блокується пухлиною. Крім того, виникає свербіж шкіри.
  • Змінюється стілець. Хворі на рак підшлункової залози часто мають проблеми: страждають діареєю або запорами.
  • При відсутності зайвої ваги і шкідливих звичок людині може діагностуватися діабет, у діабетиків зазвичай добре контрольована хвороба раптово посилюється.
Читайте також:  Ризик яких захворювань очей збільшується після 40 років