Дослідження вказують на зв’язок між споживанням глютену і загостренням аутоімунних захворювань, до яких відноситься і ревматоїдний артрит.

Вченими названий продукт, що викликає загострення артриту, – про це пише видання Express (Великобританія). У його публікації виступила лікар-дієтолог Керолайн Пейтон. Вона розповіла, що її спостереження за пацієнтами, які страждають на ревматоїдний артрит, показали: загострення хвороби у людей відбувалося після вживання хліба, що містить глютен.

Речовина, про який йде мова, являє собою рослинний білок. Він міститься в пшениці, жита, ячмені, вівсі.

“Кілька досліджень виявили зв’язок між споживанням глютену та аутоімунними захворюваннями. Виявилося, що він може підвищувати рівень певних антитіл в кровотоці, що впливають на здоров’я кишечника і кишкової проникності”, – повідомила Пейтон.

Читайте також:  Чим насправді корисний селера: пояснює лікар

Фахівчиня заявила, посилаючись на дані Oxford Journal of Rheumatology, що відмова від глютену допоміг поліпшити стан 41% хворих артритом.

Крім того, додала медикиня, загострення артриту, яке виражається в хворобливості і набряклості суглобів, сприяють тваринні жири, що провокують запальні сигнали в організмі. З цієї причини небезпечно надмірне споживання м’ясних продуктів.