ГоловнаНовини Здоров'яНазвано 6 ознак, що дозволяють виявити шизофренію

Названо 6 ознак, що дозволяють виявити шизофренію

Запобігти шизофренію неможливо, але раннє виявлення і лікування може значно поліпшити контроль над хворобою. Фахівцями були названі п’ять ознак, що дозволяють виявити даний розлад психіки.

Шизофренія

Шизофренія характеризується спотворенням мислення і сприйняття реальності, зазвичай вона розвивається в проміжку між 16 і 30 роками. Точна причина її виникнення науці досі невідома; каталізаторами хвороби вважаються генетичні фактори і фактори навколишнього середовища. За словами вчених, ризик постраждати від шизофренії особливо високий у тих, хто:

  • має члена сім’ї з даним розладом,
  • народився від літніх батьків,
  • випробував підвищену активацію імунної системи,
  • піддався впливу сильнодіючих речовин на психіку в підлітковому віці.
Читайте також:  Іспанські дієтологи назвали ідеальні продукти для боротьби з закрепом

Дослідники назвали кілька ознак, що дозволяють виявити шизофренію.

Соціальна ізоляція. Про розвиток шизофренії може говорити змінилася поведінка людини, який починає уникати спілкування з рідними, друзями, все більше часу проводить на самоті, пропускає навчання або роботу, громадські заходи.

Незацікавленість. Втрата інтересу до речей, які раніше були улюбленими і бажаними, приносили задоволення, спонукали займатися ними як хобі, – також може стати симптомом, що дозволяє виявити шизофренію.

Проблеми з гігієною. Вони починаються ледь помітно: наприклад, людина починає знехотя чистити зуби, пропускає вечірню чистку, не поспішає вмитися або прийняти душ. З часом нехтування особистою гігієною зростає.

Читайте також:  Цвіль: чим вона небезпечна і які хвороби може викликати?

Захоплення містицизмом. Пацієнти з шизофренією бувають схильні до релігійних крайнощів, вірі в потойбічні світи. Спочатку це може виглядати деяким дивацтвом, але з часом дана ознака шизофренії посилюється, відрив від реальності і занурення в містичні світи стає більш глибоким, драматичним. Від людини можна почути, що його переслідують злі духи, якісь неземні істоти.

Мимовільні рухи. На ранніх стадіях ця ознака спостерігається практично у всіх пацієнтів з шизофренією. Можна помітити занадто активну міміку, посмикування куточків рота, кінцівок, незвичайне моргання (воно сповільнюється).

Важливо розуміти, що ознакою шизофренії стають саме зміни якостей, які були притаманні людині раніше.

Читайте також:  Вчені довели зв'язок між хворобою Альцгеймера і підвищеним рівнем заліза

Галюцинація. Вони зачіпають будь-яке з п’яти почуттів, але найчастіше бувають слуховими – понад 70% хворих на шизофренію чують голоси. Ще одна ознака, що дозволяє виявити шизофренію, – скарги на чужі думки, які вселяються або вкладаються в голову кимось ззовні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News