Гіпертонія залишається основною причиною смерті в усьому світі. Дієтолог Павитра Н Радж назвала продукти, що дозволяють знизити кров’яний тиск без допомоги медикаментів.

В Індії щорічно виявляють близько 10 млн нових випадків гіпертонії. Симптоми захворювання можуть довго залишатися непоміченими. Однією з основних причин розвитку недуги вважається стрес.

Експерт розповіла, що нормалізувати тиск допоможе чай з гібіскусу, багатий антиоксидантами і антоціаном, що запобігають звуженню судин. У зеленому чаї аналогічні функції виконують поліфеноли. Сік з червоних фруктів допомагає боротися з гіпертонією і знижувати рівень холестерину в крові.

Буряковий сік розслабляє артерії, що сприяє поліпшенню стану при гіпертонії. 250 мл напою в день дозволяють знизити показання артеріального тиску на 7,7/5,2 мм рт. Селера містить 3-н-бутилфталід, який розслабляє м’язові стінки кровоносних судин. Рекомендовано також вживання багатих калієм бананів, броколі, що містять калій і кальцій, цибулі з простагландином А в складі, вівсянки, насіння льону. Важливо скоротити споживання солі і пити побільше чистої води.