Якщо промити рис холодною водою перед приготуванням, це дозволить видалити крохмаль з зерен і позбутися від присутніх в них бактерій, пише Al Araby. Однак, за словами авторів статті, є ряд продуктів, які не рекомендується мити перед тим, як почати їх готувати.

Більшість з нас звикли мити абсолютно всі продукти перед приготуванням, вважаючи, що це вбиває бактерії і мікроби. Однак є продукти, щодо яких це робити не можна, так як миття може привести до розмноження бактерій і зміни їх смаку.

Курка

На поверхні свіжої курки є кілька видів бактерій, які можуть становити велику небезпеку для нашого здоров’я, наприклад, сальмонела. На думку багатьох людей, миття птиці перед приготуванням допомагає видалити ці бактерії, але насправді так бактерії поширюються по всій кухні, включаючи раковину, кухонний інвентар, одяг і руки. Так, при негайному приготуванні висока температура знищить всі види бактерій.

Читайте також:  Почуття нещастя та самотності старить вас більше, ніж куріння

Яловичина

Як і курка, не слід мити свіже м’ясо (яловичину, телятину або баранину), оскільки це може привести до втрати смаку, а також поширенню бактерій по кухні, особливо в раковині і на руках. Кращий спосіб позбутися від них-добре приготувати м’ясо при температурі не менше 145 градусів. Перед приготуванням рекомендується за допомогою серветок видалити м’ясний сік з поверхні, а потім вимити руки гарячою водою з милом.

Гриби

Гриби мають губчасту структуру, тому їх не можна довго замочувати або мити у воді, так як вони добре її вбирають. Найкраще швидко промивати їх і обсушувати паперовим рушником безпосередньо перед приготуванням, інакше вони зіпсуються, втратять еластичність і змінять смак. Завжди відрізайте ніжки, але очищайте гриби тільки в тому випадку, якщо вони змінили колір.

Читайте також:  Більше 6 алкогольних напоїв на тиждень призводячи до раку грудей та хворого серця

Макарони

Макарони не потрібно мити перед приготуванням, так як миття видаляє крохмаль. Останній в свою чергу допомагає соусу краще вбиратися, тому рекомендується спочатку закип’ятити воду, а потім просто занурити в неї макарони. Що стосується миття після варіння, то це можна робити тільки в тому випадку, якщо ви хочете додати їх в салат або обсмажити на сковороді.

Яйця

Багато людей обполіскують яйця водою перед тим, як відварити або розбити, щоб переконатися, що в процесі приготування всередину не потрапить бруд або мікроби. Насправді через пористої поверхні яєчної шкаралупи саме при митті яєць бактерії проникають зі шкаралупи всередину.

З іншого боку, є продукти, які необхідно мити завжди.

Консервована їжа

Перед відкриттям консервної банки рекомендується вимити її, щоб бактерії з поверхні не змогли потрапити всередину і забруднити їжу. Також полоскання консервів після відкриття, наприклад, квасолі, допомагає знизити кількість натрію з 327 мг до 164 мг, тобто майже вдвічі.

Читайте також:  Експерт назвала 5 ендокринних причин низького лібідо

Рис і фрукти

Якщо промити рис холодною водою принаймні два-три рази перед підготовкою до приготування, це дозволить видалити крохмаль з зерен і позбутися від присутніх в них бактерій, не кажучи вже про поліпшення смаку продукту.

Фрукти і овочі з їстівною шкіркою, такі як помідори, яблука, цвітна капуста і салат, також необхідно ретельно мити, навіть якщо вони упаковані, виглядають чистими і блищать.

Рекомендується спочатку вимити руки водою з милом, потім використовувати чисту і прохолодну воду для миття продуктів, а потім висушити їх паперовим рушником. Фрукти і овочі з неїстівною шкіркою, наприклад, банани, дині, апельсини, цибулю і картоплю, рекомендується мити перед чищенням, інакше бактерії з шкірки можуть поширитися на їх їстівну частину.