Вчені визначили, що в раціоні харчування людей-довгожителів часто є певні продукти, включаючи недорогі та доступні.

Одним із продуктів, що допомагають досягти довголіття, вчені називають фундук: містить високі концентрації вітамінів Е та В6, він ефективно допомагає підтримувати мозкову активність, перешкоджає віковому згасанню когнітивної функції. Говорячи про доступні продукти харчування з раціону довгожителів, науковці виділяють незбиране зерно.

“Продукти із цільного зерна покращують стан кишкової мікрофлори, допомагають контролювати рівень цукру в крові та врівноважують тиск, що робить їх корисними при серцевих захворюваннях”, – цитує експертів журнал Ensonhaber.

Ще одним недорогим продуктом із великим потенціалом користі є банани. Будучи чудовим джерелом мінеральних речовин, вони сприяють зміцненню здоров’я серця, також забезпечують організм речовинами, що захищають від проблем зі сном та настроєм, депресії.

Також експерти звертають загальну увагу на такий продукт, як нут, представник сімейства бобових.

«Нут містить вітаміни А, С, Е, К, вітаміни групи В, а також мінерали фосфор, калій, кальцій, залізо та магній. Він прискорює відновлення клітин та тканин», – констатують фахівці.

Поповнила список складених ними продуктів довголіття та чорна квасоля. У складі цього продукту міститься багато вітамінів групи В, що забезпечують головному мозку тривалу активність, і такого «антивікового» компонента як вітамін А, мінералів, клітковини. Споживання чорної квасолі пов’язане зі збереженням енергії, хорошим травленням та невисоким рівнем холестерину в крові.