Дослідження показало, що саме за такої температури в спальні нічний сон стає максимально ефективним відпочинком для організму.

Інститут досліджень старіння імені Хінди та Артура Маркуса поділився виявленими даними про вплив температури на якість нічного сну. Науковці змогли визначити, наскільки тепло чи прохолодно має бути в кімнаті, де сплять дорослі люди

«У температурному діапазоні 20-25 градусів сон виявляється найбільш ефективним та безтурботним. Якщо температура буде вищою або нижчою, то якість сну знизиться», – наводиться думка дослідників у журналі Journal Science of the Total Environment (JSTE).

Повідомляється, що в ході випробувань брали участь люди віком від 65 років, які носили на своєму тілі датчики протягом півтора року і заповнювали спеціальні опитувальники.

Вчені встановили, що найбільше негативно на якість сну впливає спека.

«Якщо сон при 20 градусах виявився найтривалішим, то при підвищенні нічної температури до 30 градусів сон був неспокійним»

Автори дослідження зауважили, що якісний сон має велике значення для здоров’я дорослих людей. Його погіршення сприяє розвитку когнітивних проблем, що асоціюються зі старечим недоумством.