Мова йде про холодне молоко, яке надає пом’якшувальну і зволожуючу дію. Навіть наукові дослідження показали ефективність даного методу боротьби з опіками.

В Україну повертається довгоочікуване тепло. Багато хто з нас поспішать скористатися останніми тижнями літа і першими тижнями осені для набуття бажаної засмаги. Тривале перебування на сонці загрожує сонячними опіками, але на щастя одне з найбільш ефективних засобів боротьби з ним є в розпорядженні майже кожної людини. І знайти його можна в холодильнику. Мова йде про компрес з холодного молока.

Наукові дослідження показують, що цей компрес в реальності прискорює загоєння шкіри. Необхідно пам’ятати про те, що сонячні опіки – це щось більше, ніж просто почервоніння на шкірі. При даних опіках ультрафіолетове випромінювання пошкоджує ДНК, що провокує смерть клітин шкіри. А це призводить до вироблення прозапальних білків, що викликають почервоніння, запалення, набряки і характерні больові відчуття. Багато хто з нас використовують зволожувачі для того, щоб зменшити ці симптоми, але холодне молоко може впорається з цим завданням найкраще.

Компрес з холодного молока дозволяє охолодити місце опіку. Вміщені в цьому напої вітаміни А і D є антиоксидантами, що прискорюють загоєння шкіри. Нарешті, молочна кислота має відлущувальну дію і позбавляє нас від мертвих клітин шкіри.

Джерело: МедікФорум