Одним з найпопулярніших напоїв на планеті, з якого починається день, вважається кава. Як і чай, вона цінується не тільки за смак і аромат, але і за корисні властивості. Однак людям, які не люблять каву і шукають не менш корисну альтернативу, варто звернути увагу на ще один напій.

Йдеться про чай мате (падуб парагвайський). Його готують з сушеного листя і гілок Ilex paraguariensis – рослини, що росте в Південній Америці. Традиційно його п’ють за допомогою металевої соломинки з фільтром на кінці. Незважаючи на те, що в ньому менше кофеїну, ніж у каві, мате може похвалитися безліччю корисних для здоров’я вітамінів і антиоксидантів, в числі яких B1, B3, B5, B6, C, а також кальцій, магній, залізо і калій, пише Food.news.

Читайте також:  Токсиколог назвав шкідливі та підходящі закуски до алкогольних напоїв

В якості ранкового напою цей чай незамінний, оскільки забезпечує неймовірний приплив енергії. Саме тому він вважається дуже корисним для людей, які страждають від хронічної втоми. Крім того, мате покращує розумову функцію за рахунок вмісту в ньому теоброміну і теофіліну, які діють як стимулятори мозку.

Однак головною його перевагою вважається здатність підтримувати здоров’я серця і контролювати рівень цукру в крові. Зокрема, антиоксиданти в мате можуть захистити від серцевої недостатності, нерегулярного серцебиття і низького кров’яного тиску. Тим часом, теобромін покращує кровотік, розслабляючи кровоносні судини. Кілька досліджень також показують, що мате може знизити шкідливий холестерин і підвищити рівень корисного.

Читайте також:  Щодня вживають каву люди менше схильні до ризику розвитку атеросклерозу