Рівень цукру в крові підвищується у відповідь на прийом їжі, тому людям з діабетом другого типу необхідно дотримуватися дієти, уникаючи певних продуктів та страв. Однак є продукти, здатні знижувати цукор у крові та позитивно впливати на стан здоров’я діабетиків. Дослідження показало, що такий ефект має чорничний сік, пише The Daily Express.

Вчені в ході експериментів за участю лабораторних мишей встановили, що чорничний сік впливає на АМФ-активовану протеїнкіназу, яка відповідає за енергетичний баланс клітин. Включення до раціону соку з чорниці вело до підвищення рівня протеїнкінази та нормалізації обмінних процесів, запобігало порушенню толерантності до глюкози, знижувало рівень цукру в крові на 35%.

Автори дослідження підкреслюють, що поки не мають аналогічні дані щодо людей з цукровим діабетом. Проте вчені вважають, що їхні висновки можуть надати істотну допомогу у профілактиці та лікуванні діабету.

Також при вживанні чорничного соку зазначалося уповільнення процесу утворення адипоцитів – жирових клітин. Це означає, що сік із чорниці корисний не тільки при діабеті, а й при ожирінні.