Наукові фахівці з Австралії, які представляють Університет Вікторії виявили велику користь від нетривалих, але при цьому інтенсивних фізичних вправ, повідомив MedicalXpress. Як випливає з висновку вчених, для підтримки функцій мітохондрій кілька хвилин таких вправ абсолютно в тій же мірі ефективні, що і довготривале фізичне навантаження.

Був проведений експеримент, учасники якого виконували вправи різного ступеня інтенсивності на велотренажерах. Зокрема, добровольці виконували п’ять вправ за чотири хвилини з навантаженням 75% (високе навантаження), одну вправу в півгодини з 50-відсотковим навантаженням, а також чотири 30-секундні високоінтенсивні вправи з інтервалом в 4,5 хвилини (спринт).

Вчені заміряли в учасників, які виконували ці вправи рівень мітохондрій в м’язових клітинах стегна, і уклали в підсумку, що «тривалі (півгодинні) аеробні вправи і короткі тренування (спринт) дають однаковий ефект».

Згідно з науковими даними, пошкодження мітохондрій грає ключову роль в процесах старіння організму. У новому проекті вчені впевнилися в тому, що фізичні навантаження покращують функції мітохондрій та сприяють створенню нових. Результати дослідження, переконані його автори, допоможуть розробити рекомендації щодо поліпшення здоров’я населення.

Джерело: МедікФорум