Гінеколог-ендокринолог Ольга Капліна розповіла про те, який вплив гормони мають на жіноче життя. Вона озвучила продукти, які впливають на один із найважливіших гормонів – естроген.

Лікар вважає, що рівень гормону можна регулювати самостійно, якщо приділяти особливу увагу своєму харчуванню. За гормональним тлом дуже важливо стежити з раннього віку, оскільки саме він впливає на кількість жирових відкладень та створення типу фігури, забезпечує зростання грудей, визначає зовнішній вигляд волосся, шкіри та нігтів. Якщо виникає проблема з гормонами, то жінці буде дуже складно виносити та народити дитину.

Ольга Капліна рекомендує додавати до щоденного раціону такі продукти, як: насіння кунжуту, сочевицю, сою, квасолю, пшеницю, ячмінь та арахіс. Їх вживання допоможе знизити перепади настрою, покращити самопочуття і навіть позбутися сухості шкіри. Вікові жінки помітять скорочення зморшок та підняття лібідо, як тільки налагодять гормональне тло.

Лікар зауважила, що не можна складати свій раціон лише з тих продуктів, які наведені у вищезгаданому списку. Досить використовуватиме близько 2-3 продуктів щодня. Цього вистачить для того, щоб підтримувати рівень естрогену. Каплина рекомендує звертатися до лікаря, як тільки плануються будь-які зміни в дієті, щоб не завдати шкоди власному організму.