Зизифус звичайний або червоний (китайський) фінік, що використовується в китайській медицині для лікування безсоння, втрати апетиту і діареї, також, ймовірно, може ефективно знищувати ракові клітини. Про це заявили дослідників з Королівського хімічного товариства у Великобританії.

В лабораторних умовах ученими були протестовані присутні в червоному финике хімічні сполуки. З’ясувалося, що ці речовини запускають процеси, що ведуть до самознищення ракових клітин легенів, грудей і передміхурової залози.

«Загибель ракових клітин у даному разі виникає в результаті внутрішнього стресу в пухлинах», – відзначили фахівці.

Зокрема, в плодах зизифуса були знайдені вісім з’єднань, які, як вважають дослідники, можуть використовуватися в боротьбі з раком. Чотири з них ослаблюють потенціал виживання ракових клітин, ще чотири сприяють виникненню ушкоджень у структурі пухлинних складових.

Читайте також:  Ці продукти з високим вмістом вуглеводів не змусять вас погладшати

У Китаї, де традиційно вшановують червоний фінік, вважається, що щоденне вживання цього фрукта сприяє збереженню молодості, а також продовженню життя. За словами вчених, у порівнянні з звичайними фініками в цьому міститься у 32 рази більше вітаміну С.

Тепер представники науки спробують вирішити питання про те, як саме екзотичні плоди можуть допомогти в терапії онкологічних хвороб у людей.

Джерело: МедікФорум