Вітамін D бере участь в регулюванні кількості кальцію і фосфатів в організмі, які відповідають за здоров’я м’язів і кісток. Однак забезпечити достатню кількість цієї речовини в раціоні досить складно.

За словами фахівців, існує три основних способи збільшити споживання вітаміну: сонячне світло, харчові добавки та продукти. Не секрет, що вітамін D виробляється в організмі під впливом сонця. Більшість людей отримують частину його денної норми саме таким чином, проте в період з жовтня по березень жителі північних широт страждають від його нестачі.

Лікарі рекомендують споживати щодня не менше 10 мкг цієї речовини, щоб підтримувати на належному рівні здоров’я своїх кісток і м’язів взимку. У цю пору року найкраще отримувати вітамін з добавок, пише Express.

“Проте прийом занадто великої кількості вітаміну D протягом тривалого періоду часу може призвести до скупчення кальцію в організмі [гіперкальціємії]. Стан може послабити кістки, а також пошкодити нирки і серце”, – попередили фахівці.

Крім того, не варто забувати про продукти, які містять «сонячний вітамін». Добрими його джерелами є жирна риба, в тому числі сардини, скумбрія і лосось, а також яєчні жовтки, червоне м’ясо і печінку.