Отруєння, інфекції та інші серйозні проблеми зі здоров’ям, – всього цього можна уникнути, якщо не мати подібних звичок.

Наукові експерти склали перелік харчових звичок, які особливо сильно підвищують ризик стати жертвою якогось важкого захворювання, пише Anews. У цей список увійшли:

Контакт з сирим м’ясом. За словами фахівців, сире м’ясо (риба) може містити надвелику кількість бактерій, здатних викликати харчове отруєння. У холодильнику м’ясо не повинно стикатися з іншими продуктами. Крім того м’ясо без видимих слідів бруду не потребує миття, запевняють експерти: його миття лише сприяє поширенню мікробів разом з бризками води.

Проба зіпсованої їжі. Якщо якась їжа викликає сумніви у своїй свіжості, то її і не варто пробувати на смак, підкреслюють інфекціоністи.

Розморожування. Експерти вважають неправильним розморожування продуктів при кімнатній температурі – краще в холодильнику або мікрохвильовій печі.

Вживання сирого тіста. Сире тісто не потрібно пробувати, наприклад, тому що в ньому можуть бути присутніми сирі яйця, які часто виявляються джерелом шкідливих бактерій. Так і в борошні теж можуть перебувати мікроорганізми, що сприяють отруєнню.

Охолоджені їжі. Не залишайте їжу до повного охолодження поза холодильника, дають пораду фахівці: це збільшує ризик розмноження патогенних бактерій. Прибирати в холодильник не до кінця охолоджену їжу не страшно!

Джерело: МедікФорум