Одним із зовнішніх симптомів небезпечно високого рівня холестерину в організмі може бути утворення ліпом (жировиків).

Холестерин, що представляє собою жироподібну воскоподібну речовину, є вкрай важливим компонентом, що забезпечує нормальну роботу організму. Завдяки йому клітинні мембрани проявляють стійкість до температурного впливу, крім того, холестерин задіюється в процесах синтезу вітаміну D, виробленні статевих гормонів.

Вміст холестерину в організмі визначається двома факторами: частково його рівень заповнюється за рахунок роботи печінки, частково – внаслідок споживаної людиною їжі. Якщо рівень холестерину досягає небезпечно високих показників, це загрожує закупоркою кровоносних артерій, що сприяє розвитку інфарктів та інсультів.

Читайте також:  Вчені назвали дієту, дотримання якої може продовжити життя: результати дослідження

Медиками були названі зовнішні симптоми небезпечно високого рівня холестерину, інформує медичний портал Medical News Today.

«При дуже високому рівні холестерину в організмі під шкірою можуть утворюватися ліпоми, а на райдужці очей з’являються світло-сірі кола», – розповіли фахівці.

Іншою зовнішною ознакою підвищеного холестерину є ксантелазми – дрібні жирові грудочки, що з’являються на повіках або в куточках очей.

Медичні експерти підкреслюють, що найбільш точним методом визначення небезпечно високого рівня холестерину є аналіз крові, який може виконати тільки лікар. Також вони нагадали, що проблема підвищеного холестерину може бути успадкованою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News