Одним із зовнішніх симптомів небезпечно високого рівня холестерину в організмі може бути утворення ліпом (жировиків).

Холестерин, що представляє собою жироподібну воскоподібну речовину, є вкрай важливим компонентом, що забезпечує нормальну роботу організму. Завдяки йому клітинні мембрани проявляють стійкість до температурного впливу, крім того, холестерин задіюється в процесах синтезу вітаміну D, виробленні статевих гормонів.

Вміст холестерину в організмі визначається двома факторами: частково його рівень заповнюється за рахунок роботи печінки, частково – внаслідок споживаної людиною їжі. Якщо рівень холестерину досягає небезпечно високих показників, це загрожує закупоркою кровоносних артерій, що сприяє розвитку інфарктів та інсультів.

Медиками були названі зовнішні симптоми небезпечно високого рівня холестерину, інформує медичний портал Medical News Today.

«При дуже високому рівні холестерину в організмі під шкірою можуть утворюватися ліпоми, а на райдужці очей з’являються світло-сірі кола», – розповіли фахівці.

Іншою зовнішною ознакою підвищеного холестерину є ксантелазми – дрібні жирові грудочки, що з’являються на повіках або в куточках очей.

Медичні експерти підкреслюють, що найбільш точним методом визначення небезпечно високого рівня холестерину є аналіз крові, який може виконати тільки лікар. Також вони нагадали, що проблема підвищеного холестерину може бути успадкованою.