Дослідження вчених з Медичного коледжу Джорджії показало, що тривалість сну людини змінюється за U-подібною траєкторією. І нижньою точкою, коли люди сплять найменше у своєму житті, є вік 40 років.

У ранньому дитинстві ми спимо найдовше, а потім тривалість сну поступово скорочується, і до 40 років вона стає мінімальною. Відбувається рух U-подібною траєкторією, як встановили американські вчені. Причому мінімальні показники застигають десь у період з 30 до 50, де нижньою точкою є 40 років, а 50 років – відміткою, після якої тривалість сну знову починає збільшуватися.

При цьому самі автори дослідження вважали, що збільшення тривалості сну настане після 60, тому вони були здивовані отриманими результатами. До останнього часу було досить складно виміряти середню тривалість сну у великій популяції людей, оскільки найчастіше такі дослідження ґрунтувалися на самооцінці, тобто люди самостійно повідомляли, скільки вони сплять.

А за такого підрахунку висока ймовірність помилки. І ось тепер вчені домоглися репрезентативної вибірки та широкого охоплення, оскільки використовували акселерометри. Ці «розумні» браслети оцінювали інтенсивність рухів, тому з допомогою можна було чітко встановити, скільки часу людина витрачає на сон.

У дослідженні взяли участь понад 11 000 американців віком від 6 років і більше. Всі вони носили акселерометри 24 години на добу, і це дозволяло визначати, скільки часу вони витрачають на сон, і наскільки якісним він є. Період спостережень становив 7 днів поспіль. Отримано найбільш вичерпні дані про те, як довго сплять представники різних вікових категорій.